Fotokursusest Minu rada

Olles läbinud erinevaid fotograafia koolitusi soovisin end edasi arendada. Otsisin fotograafi, kelle käekiri mulle meeldiks ja kelle juures tahaksin õppida.

Olen perega  käinud mitmeid kordi Rõuges fotograaf Grethe Rõõmu juures pildistamas. Mind võlus tema oskus panna kliendid nii loomulikult ja hästi ennast kaamera ees tundma. Tavapäraselt on ikka nii, et inimesed on kaamera ees krampis aga Grethel õnnestus alati see jää sulatada.

See on just see, mida ka mina tahaks osata, et kliendid end minu kaamera eest vabalt tunneksid. Lisaks sellele, et Grethe on olnud fotograaf pea 10 aastat on ta ka Eestis ainuke sertifitseeritud Beloved-fotograaf. Loodan väga, et ka mina jõuan kunagi nii kaugele, unistama peab suurelt!

Võtsin Grethega ühendust ja ta oli lahkesti nõus oma kogemusi ja tarkust jagama.

Ühel järjekordsel külaskäigul Rõugesse rääkis Grethe oma koolitusest, mis vältab läbi mitme kuu ja käsitleb erinevaid teemasid. Tundus põnev ja samas ka väljakutset pakkuv, sest näiteks pulmade pildistamise kogemus minul puudus. Üks asi on käia personaalselt õppimas aga hoopis toredam on õppida ja areneda koos teiste fotograafidega. Koolitusele tuligi nii tore seltskond fotograafe, kes kõik otsisid oma teed.

Meie koolituspäevad olid üles ehitatud selliselt, et esialgu oli teoreetiline osa ja sellele järgnes teemale vastav pildistamine. Muidugi ka piltide analüüs ja töötlus.  Minu jaoks parim viis ühe päeva jooksul käia samm-sammult läbi kõik oluline.

Esimene koolituspäev - paari pildistamine

Esimese koolituse teemaks oli paari pildistamine.  Grethe jagas meiega nõuandeid, kuidas panna kaks armastajat kaamera ees olema nemad ise, kuidas luua pildil armastus. See on nii põnev uus maailm!

Tol esimesel korral oli õues külm ja vihmane. Mäletan ennast mõtlemas, et mis vau-pilte siit ikka tulla saab, pole head valgustki. Kuid nähes meie modelle Eva-Lottat ja Madist mu arvamus muutus - nad lausa kiirgasid oma olemusega armastust.  Ja tulemus oli imeline, vaadake ise!

Teine koolituspäev - buduaari pildistamine

Teisel koolitusel rääkisime naise pildistamisest - kuidas tuua ühes naises välja see üdini naiselik naine. Buduaari pildistamine oli nii isemoodi ja samas nii köitev, kuidas pildistada ilu. Igas naises on peidus väga-väga ilus naine, tuleb ainult osata see ilu pildile luua.

Kolmas koolituspäev - beebi pildistamine

Me koolituse kolmas kohtumine oli eriti nunnu, sest teemaks oli beebide pildistamine. See teema on minu jaoks nii ülivõrdes armas – pildistada neid pisikesi varbaid reas või mõnusat ringutust peale söömist. Piisab ühest nunnust naeratusest ja juba mu süda sulab! Milline õnn on olla fotograaf, kui saad seda õrnust pildile püüda. Tol korral oli meil lausa kolm pisikest modelli, kõik omamoodi armsakesed.

     

    

Neljas koolituspäev - pere pildistamine

Neljas koolituspäev oli perede pildistamine. Ka see oli vahva ja väljakutset pakkuv. Saime teada, kus peituvad need saladused, et emmed ja issid ennast pildistamas hästi tunneksid ja lapsed oleksid rõõmsad ja rahul.

Meile oli tulnud modellideks üks vahva pere, koos kahe lapsukesega, kolmas varsti-varsti sündimas. See oli nii vahva, kuidas nende pesamuna ei olnud esialgu nõus meiega koostööd tegema, pani meid kõiki proovile. Alati ei peagi kõik pildistamised sujuma naeratuste saatel. Vahest tuleb rinda pista ka krutskeid täis põnnidega ja see ongi tore. Oluline on, et pildid said tehtud, just selle pere nägu pildid.

     

Viies koolituspäev - pulma pildistamine

Me viimaseks koolituseks, nagu kirsiks tordi peal, oli pulmade pildistamine. Ootasin seda koolitust väga, sest  teadsin, et just need praktilised nõuanded kuluvad mulle juba sel suvel marjaks ära 🙂 Mängisime läbi pulmapäeva alates pruudi meigist kuni laulatuseni - see oli nii praktiline ja õpetlik. Hindan kõrgelt neid nõuandeid ja soovitusi, mida sel päeval Grethelt saime.

    

 

Kui tore aeg oli see viis kuud - täis tohutut arengut ja inspiratsiooni.

Iga kord koolituselt tulles oli tunne, et oh kui vinge! Olen õnnelik, et sain selle tee koos Grethega läbi käia. Tee, mis avas ühest küljest palju uksi ja pani mind nägema armastust hoopis teise nurga alt. Aitäh Grethe!

 

© 2023 Merle Foto | kontakt@merlefoto.ee | 53400786